ضایعات باطری را کجا تحویل بدهم

ضایعات باطری برای همه افرادی که با وسایل نقلیه کار می کنند، آشنا است. این پسماند حاصل فعالیت ماشین بوده و به عنوان یک پسماند ویژه شناخته می شود. همه وسایل نقلیه اعم از اینکه موتورسیکلت باشد یا ماشین سواری و یا لیفتراک و تراکتور باید به وسیله یک نیروی محرکه حرکت کنند. برای آشنایی با تحویل ضایعات خود در ادامه با ما همراه باشید.

ضایعات باطری چیست؟

در همه این ماشین ها نیروی لازم برای حرکت توسط باطری تامین می شود. هر باطری یک عمر مفید دارد و بعد از پایان آن به باطری ضایعاتی تبدیل می شود. در همه جای دنیا ضایعات باطری یک پسماند گران قیمت هستند و در پروسه بازیافت مجددا برای ساخت باطری های جدید و جعبه آنها و برخی صنایع دیگر مورد کاربرد دارند. پسماند مذکور در کارخانه های مخصوصی له و خرد شده و مواد داخل آن دوباره برای ساخت باطری نو مورد استفاده قرار می گیرد. برای همین است که ضایعات باطری به عنوان یک پسماند قابل فروش شناخته شده و شرکت ها و تعمیرگاهها اقدام به فروش آن می کنند.

چطور می توانم ضایعات باطری شرکت خود را بفروشم؟

این سوال شاید برای همه کسانی که در شرکت ها و ارگان های دولتی و بیمارستان ها و همه جاهایی که با این باطری ضایعاتی در تماس هستند، مطرح شده باشد. برای فروش این پسماند سازمان خود فقط کافی است که با یکی از شرکت های خریدار ضایعات باطری تماس بگیرید. البته قبل از آن کسب یکسری اطلاعات در خصوص ضایعات باطری کمک می کند که خدایی نکرده سرتان کلاه نرود. مثلا یکی از چیزهایی که باید در مورد فروش پسماند مذکور بدانید این است که این پسماندها بر اساس وزن خریداری می شوند. یعنی بر اساس کیلوگرم و کیلو آمپر و هر چه وزن آنها بیشتر باشد با قیمت بیشتری هم خریداری خواهند شد. البته وزن ضایعات باطری به فلزات داخل آن بستگی دارد. این پسماند حاوی فلزانی نظیر سرب، قلع، آنتیموان و اسید است. هر چقد وزن سرب داخل ضایعات باطری بیشتر باشد، قیمت بیشتری هم خواهند داشت.

ضایعات باطری را کجا تحویل بدهم؟

سوالی که ممکن است برای فروشندگان ضایعات باطری مطرح شود اینکه پسماند مذکور را کجا تحویل بدهم؟ جواب این سوال چندان سخت نیست. بهترین کار این است که با شرکت هایی معامله کنید که کار حمل و نقل و تحویل ضایعات باطری را خودشان انجام می دهند و برای بارگیری و حمل و نقل هزینه ای دریافت نمی کنند. یکی از شرکت هاییکه این مزایا را برای مشتریان خود در نظر گرفته، اسقاط آنلاین است. اسقاط آنلاین در تهران و شهرستان های اطراف تهران کار تحویل و بارگیری باطری ضایعاتی را خودش انجام داده و هیچ هزینه ای هم برای حمل و نقل و جابجایی آن ها دریافت نخواهد کرد. علاوه بر آن این شرکت این پسماند را کاملا با قیمت روز معامله کرده و بلافاصله پول نقد هم به مشتری می پردازد.

 

تحویل ضایعات باطری

 

چطور از قیمت روز باطری ضایعاتی مطلع شویم؟

برای اطلاع از قیمت روز ضایعات باطری بهتر است، مرتبا سایت های مربوط به این پسماند را رصد کنید. خود سایت اسقاط آنلاین هم قیمت روز ضایعات باطری را به صورت آنلاین در اختیار مشتریان قرار می دهد. قیمت روز ضایعات باطری به عوامل مختلفی نظیر قیمت ارز، شرایط بازار و قیمت سرب در بازارهای جهانی بستگی دارد، هر چقدر قیمت سرب در بازارهای جهانی بیشتر باشد به همان نسبت قیمت ضایعات باطری هم افزایش پیدا خواهد کرد چون اساس خرید ضایعات باطری به قصد بازیافت سرب داخل آن انجام می شود.

 

تحویل باطری کهنه

 

چطور می توان ضایعات باطری را با قیمت بیشتر بفروشم؟

برای اینکه ضایعات باطری شرکت و سازمان خودتان را به بالاترین قیمت بفروشید، بهترین کار این است که این پسماندها را در شرایط بهینه دپو و نگهداری نمایید چون اگر ضایعات باطری درست و مطابق با استانداردها نگهداری نشوند امکان نشت آنها وجود داشته و نشت این پسماند از وزن سرب داخل آن می کاهد و همین امر باعث کاهش قیمت باطری ضایعاتی هم خواهد شد. علاوه بر اینکه نشت و شکستگی این پسماندب می تواند قیمت آن را پایین بیاورد، سبب آسیب به محیط زیست هم شده و موجودات زنده از جمله خود انسان هم تحت تاثیر قرار خواهد داد و مسمومیت گسترده برای جانوران ایجاد می کند. در واقع علت اصلی بازیافت سرب و ضایعات باطری آسیب های جبران ناپذیری است که این پسماند و فلزات سنگین داخل آن به محیط زیست وارد می کنند.

پست‌های مشابه

یک دغدغه مهم افرادی که قصد دارند، ضایعات باطری شرکت یا سازمان خود را بفروشند این است که چطور می توانند پول فروش ضایعات باطری را دریافت کنند؟

چگونه ضایعات باطری را بفروشیم؟ این سوالی است که برای خیلی از صاحبان صنایع و ماشین آلات و تعمیرگاههای خودرو بوجود آمده و به دنبال پاسخ آن هستند. ضایعات باطری یک منبع بالقوه درآمد برای این شرکت ها و سازمان ها بوده و می توانند با فروش ضایعات باطری خود علاوه بر دستیابی به پول نقد در جمع آوری یک پسماند ویژه و حفظ محیط زیست هم شریک باشند.

اگر قصد فروش عمده‌ای ضایعات باطری، ضایعات الکترونیکی، برد سوخته موبایل، بازیافت طلا و خرید عمده‌ای باطری نو را دارید کافی است فقط با ما تماس بگیرید.