خرید باطری صبا - قیمت باطری نو

باتری های خودرو معمولا به انواع مختلفی تقسیم بندی می شوند که خرید باطری صبا جزء محبوب ترین ها هستند. اما میتوان گفت که باتری های اسیدی نیاز به نگهداری بیشتری دارند اما به همین نسبت دیرتر از باتری های خشک از کار می افتند.
جهت خرید عمده ای باطری نو با شماره ۰۹۱۲۸۰۹۹۸۵۶ تماس بگیرید.
گفتنی است در این مرکز انواع باطری ماشین نو به صورت عمده ای فروخته می شود لذا از تماس جهت خرید اندک اکیداً خودداری نمایید

قیمت باطری نو

قیمت فروش باطری ( از ۱۴۰۰/۷/۶ )
نوع باطریقیمت فعلیقیمت قبلی
* واحد قیمت : تومان به ازای هر آمپر باطری
* قیمت ها برای تحویل در مقصد ذکر شده اند.

قیمت باطری واریان صبا

۱۵,۷۰۰۱۵,۷۰۰

 

در این مبحث می خواهیم به باطری خودرو بپردازیم. اینکه آن ها چند نوع هستند و علاوه بر این چگونه می توانید باطری ماشین خود را انتخاب کنید از نکات مهمی است که باید پیش از انتخاب باطری به آن دقت کنید.

گفتنی است در این مرکز انواع باطری ماشین نو به صورت عمده ای فروخته می شود لذا از تماس جهت خرید اندک اکیداً خودداری نمایید
خدماتی که اسقاط آنلاین ارائه می دهد

محصولات صبا باتری

یکی از باتری هایی که با کیفیت بسیار بالایی به بازار عرضه می شود باتری صباست. شما میتوانید برای خرید باتری صبا به تعمیرگاه های معتبر مراجعه کنید. این باتری ها در عین حالی که قیمت مناسبی دارند با کیفیت بسیار بالایی تولید می شوند که همین امر باعث شده تا این باتری ها با بهترین های بازار در حال رقابت باشد. خرید باتری نوبل و باتری صبا همچنین از بهترین فروشگاه های آنلاین نیز امکان پذیر است. باتری صبا در آمپر های مختلفی تولید می شود که باتری 74 آمپر آن جز پر فروش ترین های شرکت صباست.

معرفی شرکت سپاهان باطری

سپاهان باتری یکی از شرکت های معتبر در زمینه باتری سازی است که در زمینه تولید انواع صفحات، تجهیزات و همچنین لوازم و قالب بدنه فعالیت دارد.

مزایای باطری‌های تولیدی شرکت سپاهان‌باطری

باتری های غیر سلید

همانطور که میدانید این باتری های قدرت استارت بالا در دماهای پایین را ایجاد می کنند. دلیل این امر این است که در این باتری ها از صفحات کلسیم استفاده شده است که با تکنولوژی اکسپندد متال تولید شده اند و نیاز به شارژ ندارند بلکه به صورت خود به خود شارژ می شوند. همچنین نیاز به نگهداری بسیار کمی هم دارند.

باطری های سیلد

این باتری ها در واقع قدرت استارت بالایی در دماهای پایین دارند و مانند باتری های غیرسلید خود به خود شارژ می شوند. همچنین شما میتوانید از استفاده های چشمی جهت تعیین میزان شارژ استفاده کنید.

همانطور که مشاهده میکنید هر دوی این باتری ها دارای خصوصیات مشترکی هستند که از جمله آنها می توان به موارد زیر نیز اشاره کرد:

  • این باتری ها قابليت حمل و نصب آسان دارند که این امکان با توجه به دسته هایی که در آن ها تعبیه شده است انجام میگیرد.
  • این باتری ها با استفاده از عایق الکتریکی با راندمان و طول عمر بالا به بازار عرضه می شود.
  • تکنولوژی فورج سرد باعث شده است تا قطب ها ظاهر بهتری داشته باشند.
  • خوردگی پایین تر قطب و اتصالات
  • ابعاد پایداری بیشتر و بالاتری دارند.

هر دوی این محصولات از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند و با نمونه های خارجی قابل قیاس هستند. با این وجود با اینکه باتری های صبا در مقایسه با این باطری ها قیمت کمتری دارند اما برخی معتقدند که باتری های صبا ماندگاری بیشتری را نسبت به این باتری ها دارند.

کیفیت باتری های صبا در حال حاضر حتی بسیار بیشتر از قبل نیز هست. شما در واقع می توانید با خیال راحت اقدام به خرید باطری صبا کنید. صبا باتری با بهره گیری از بیشتری توان فنی توانسته است تا بهتریم باتری ها ره به بازار عرضه کند. این شرکت همچنین توانسته است تا با بکارگیری ماشين آلات و تجهیزات پیشرفته و همچنین مهندسین و کارشناسان مجرب تولیدات شرکت خود را منطبق با استانداردهای جهانی به بازارهای داخلی و خارجی ارائه می نماید.

باطری خودرو چیست؟

باطری خودرو در واقع همان همان بخشیست که انرژی لازم برای خودرو را تامین می کند. در واقع این بخش مهم ترین بخش یک خودرو محسوب می شود. اما آیا باطری ای که در خودروی شما تعبیه شده است توانایی لازم برای استارت زدن را دارد؟ اگر دارد آیا در هوای سرد هم چنین است؟

باطری خودرو در واقع همان همان بخشیست که انرژی لازم برای خودرو را تامین می کند. در واقع این بخش مهم ترین بخش یک خودرو محسوب می شود. اما آیا باطری ای که در خودروی شما تعبیه شده است توانایی لازم برای استارت زدن را دارد؟ اگر دارد آیا در هوای سرد هم چنین است؟

بررسی وضعیت شارژ باتری اصلا کار سختی نیست. شما میتوانید برای مشاهده این وضعیت کابل مثبت و یا قرمز رنگ ولت متر را به قطب مثبت باتری متصل کنید.

کابل منفی اما با رنگ سیاه نشان داده می شود. شما باید این کابل را به قطب منفی باتری متصل کنید. قطب منفی باطری علاوه بر اینکه با علامت منفی نشان داده می شود معمولا رنگ سیاهی نیز دارد.

سنجش ولتاژ باتری

سنجش ولتاژ باطری همانطور که گفته شد کار راحتیست. ولتاژ ها معمولا در یک دمای خاص اندازه گیری می شوند. ولتاژ باطری در واقع به ازای هر منفی 12 درجه سانتی گراد حدود یک صدم ولت کاهش پیدا می کند. همچنین در دمایی معادل منفی یک درجه سانتی گراد، ولتاژ باتری با شارژ کامل حدود 12.588 ولتاژ کاهش پیدا می کند.

چگونه اما بفهمید که شارژ باتری خودروی شما کم است؟

اگر به ولتاژ خودروی خود دقت کنید میبینید که یک عدد ثابت دارد. حال اگر این عدد از 12.45 کمتر شود به این معناست که شارژ آن کم است و باید مجددا شارژ شود. شما میتوانید با اتصال یک شارژر قابل حمل به باطری خودروی خود و یا رانندگی با سرعت 65 کیلومتر در ساعت به مدت 15 الی 20 دقیقه مجددا باطری خودروی خود را شارژ کنید. اگر باتری شما دیگر جز ضایعات محسوب می شود و با شارژ به کار نمی افتد، فروش باتری ماشین یکی از راه های موثر است.

خوردگی قطب های باتری

شاید برای شما هم سوال باشد که چطور میتوانید عملکرد باتری های خود را افزایش دهید. باتری های اسید سربی در واقع باید به گونه ای مورد استفاده قرار گیرند که بهترین عملکرد و بیشترین طول عمر را داشته باشند و بدین ترتیب همیشه باید 75 درصد یا بالاتر شارژ داشته باشند. اگر شارژ اینگونه باتری های کاهش پیدا کند و خالی شود ممکن است که به صورت دائمی آسیب ببیند. همچنین سولفاته شدن یکی از ویژگی هاییست که باعث می شود تا صفحات باتری آسیب ببینند اما این مشکل به مرور زمان باعث می شود که عمر باتری کاهش پیدا کند و همچنین عملکرد باتری را نیز تخریب می کند.

نیاز به یک باتری سالم برای استارت زدن در هوای سرد

برای استارت زدن در هوای سرد باید مطمئن باشید که باتری شما سالم است، چرا که در هوای سرد فشار وارد بر باتری در حین استارت زدن افزایش پیدا می کند و علت آن هم این است که روغن موتور در دماهای پایین سفت تر و به طور کلی غلیظ تر میشود در حین استارت زدن در هوای سرد شما برای چرخاندن یک موتور سرد به آمپری با شدت جریان بیشتر نیازمندید. در دماهای منفی 17 درجه سانتی گراد همچنین شدت جریان موتور باید تا دو برابر افزایش پیدا کند.

در دمایی برابر با منفی 26 درجه و حتی کمتر، بسته به میزان گرانروی روغن موجود در محفظه میل لنگ، شدت جریان ممکن است که تا سه برابر نیز افزایش پیدا کند. هرچقدر که روغن داخل موتور غلیظ تر و سفت تر باشد ، چرخاندن موتور حین استارت زدن نیز دشوار تر خواهد بود. در حین خرید باتری اتومبیل حتما به این نکته دقت داشته باشید چرا که هوای سرد توانایی باتری را کاهش می دهد. در دمای منفی 17 درجه سانتی گراد، اکثر باتری ها می توانند حدود 65 درصد از شدت جریان عادی را برای استارت زدن تامین کنند و این میزان در دمای منفی 28 درجه نصف می شود.

نکته

دقت داشته باشید که اگر باطری شما خالی شده باشد، مایع اسیدی درون آن یخ زده است و اینکه شما سعی کنید مجددا باتری را شارژ کنید ممکن است در نهایت باعث ترکیدن آن شود. پس قبل از اینکه اقدام به شارژ باتری کنید بهتر است که آن را از خودرو خارج کنید و در یک محیط گرم منتقل کنید تا یخ آم باز شود.

از کجا بفهمیم باتری خراب است یا سالم؟

باطری سالم را میتوانید شارژ کنید و به طور قطع این باتری ها شارژ را نیز نگه می دارند و همچنین می تواند شدت جریانی نزدیک به آمپری که برای آنها مشخص شده است تولید کنند. باتری خراب اما شارژ نمی شود و نمی تواند شارژ هم نگه دارد، پس توانایی این را ندارد که شدت جریان کافی برای استارت زدن موتور را تامین کنید. باطری سالم را با یک سرویس دهی مناسب می توان دوباره به کار انداخت اما باتری خراب باید حتما تعویض شود.

اکثرا باتری های خودرو تا مدت زمان مشخصی عمر میکنند که این طول عمر میتواند 4 الی 5 سال باشد. بنابراین اگر عمر باتری شما بیش از چهار سال کار کرده است بهتر است که آن را تعویض کنید. با توجه به قیمت باتری خودرو به طور قطع بعد از پایان طول عمر، خرید یک باتری نو بهتر از تعمیر است.

دینام چیست؟

اگر باتری شما به طور کامل ضعیف شده باشد و یا خالی شده باشد این بدین معنا نیست که باتری شما خراب است و یا باید به طور حتم تعویض شود. شارژ یک باتری سالم هم ممکن است که به دلایل مختلف خالی شود. حتی اگر به صورت ندانسته چراغ های خودروی شما روشن مانده باشد و یا مدت زمانی طولانی از ماشین خود استفاده نکرده باشید هم ممکن است که در سیستم شارژ و یا دینام خودرو مشکلات عدیده ای به وجود آمده باشد.

چگونه باتری اتومبیل را آزمایش کنید؟

شاید تنها راه پی بردن به سلامت باتری و یا عدم سلامت آن آزمایش باشد. بسیاری از فروشگاه هایی که لوازم یدکی میفروشند می توانند به صورت رایگان آزمایش باتری را انجام دهند.

اگر خودروی شما حرکت می کند، شما میتوانید به کمک باطری یک خودروی دیگر آن را روشن کنید. اما اگر نمیتوانید خودروی خود را حرکت دهید باید دقت داشته باشید که باتری را از خودرو خارج کنید و سپس آن را به یکی از فروشگاه های نزدیک برسانید تا آن را مورد آزمایش قرار دهند. همچنین بسیاری از تعمیرگاه ها باطری و سیستم شارژ خودرو را برای شما به صورت رایگان آزمایش می کنند اما معمولا برخی هزینه ای کمی نیز دریافت می کنند.

نکته

دقت داشته باشید که داخل باتری ها معمولا با اسید گر شده است. بنابراین شما باید بسیار با احتیاط با این باتری ها کار کنید تا این مایع اسیدی روی لباس و یا پوست شما نریزد. اسید همانطور که میدانید میتواند باعث سوختگی شدید شود پس باید بسیار با اختیار با آن کار کنید. اگر این اسید روی پوست شما ریخت بهترین راه این است که آن را با آب فراوان و همچنین جوش شیرین شست و شو دهید.

به طور کل دو روش برای آزمایش باتری وجود دارد. در روش سنتی با استفاده از یک دستگاه مخصوص باتری را تحت فشار می دهند تا بتوانند وضعیت سالم بودن آن را چک کنید.

اینکه شما بتوانید نتایج دقیق تری را پس از آزمایش به دست آورید به شرایط بسیاری بستگی دارد. معمولا بهتر است که باتری پیش از آزمایش شارژ شود. هنگامی که یک فشار مشخص به باتری وارد می شود در واقع دستگاه ولتاژ باتری را نشان می دهد. اگر در حین آزمایش ولتاژ باتری شما به میزان 9.6 یا کمتر برسید به طور قطع معیوب است و باید آن را با یک باتری سالم تعویض کنید.

دستگاه های آزمایش باتری

همانطور که دیده شد روش سنتی روشی مرسوم برای آزمایش باتری است. این دستگاه یک فرکانس ها متناوب را از باطری عبور می دهد تا همچنین وضعیت خانه هایی که داخل باتری هستند مشخص می شود.

وقتی که عمر باتری زیادتر می شود، رسانایی خانه هایی که داخل آن هستند نیز کاهش می یابند. اتصال های کوتاه، مدارهای باز را کاهش می دهند. بنابراین سنجش رسانایی به صورت کاملا دقیق وضعیت باتری را مشخص می کند. یکی از مهم ترین ویژگی های این آزمایش این است که بباطری قبل از آزمایش نیاز به شارژ مجدد ندارد.

اکثرا دستگاه هایی که در این سنجش های مورد استفاده قرار می گیرند یک عدد دقیق را نشان می دهند که این میزان حتی اگر باتری خالی باشد نیز این عدد یکسان است.

بعضی دستگاه های سنجش باتری نیز به صورت الکترونیکی موجود هستند و این دستگاه ها جریان استارت سرد را بسنجید. بعضی از دستگاه ها هستند که میتوانند شدت جریان موتور را نیز هنگام استارت زدن اندازه گیری کنند و آن را بسنجند و خروجی دستگاه را محاسبه کنند.

بدنه معیوب و اتصالات مختلف

اگر شما از یک دستگاه الکترونیکی برای محاسبه شدت جریان استارت سرد استفاده می کنید همچنین می توانید از آن برای شناسایی اتصالات منفی بدنه معیوب نیز استفاده کنید. برای این کار ابتدا باید ظرفیت شدت جریان استارت سرد را در محل قطب های باطری آزمایش کنید. سپس همین آزمایش را در یکی از نقاط اتصال بدنه منفی روی موتور انجام دهید.

اصطلاحات رایج که در رده بندی باتری از آنها استفاده می کنیم:

Cold Cranking Amps (CCA)

این اصطلاح در واقع نشان دهنده شدت جریانی است که یک باتری می تواند برای استرات زدن و روشن کردن ماشین در هوای سرد ارائه دهد. این عدد یکی از رایج ترین ها در رده بندی ظرفیت باتری است و در واقع نشان دهنده شدت جریانیست که یک باتری می تواند در دمای منفی 17 درجه سانتی گراد و به مدت 30 ثانیه ارائه بدهد.

Cranking Amps (CA)

این عبارت نشان دهنده شدت جریان استارت است. در رده بندی تحت عنوان CAA نیز خوانده می شود اما تنها تفاوت آن با مورد قبل این است که در دمای صفر درجه سانتی گراد سنجیده می شود.

Reserve Capacity (RC)

این عبارت نشان دهنده ظرفیت ذخیره باتری است و به اصطلاح توان پایدار باتری را نشان می دهد. شاید معنای دیگر این اصطلاح تعداد دقایقی باشد که یک باتری می تواند جریان 25 آمپر را اراده دهد و در عین حال ولتاژی برابر با 10.5 هم داشته باشد. ظرفیت ذخیره باتری هرچقدر که بیشتر باشد، در صورت از کار افتادن دینام باتری دوام بیشتری خواهد داشت.

Amp Hour (AH)

این اصطلاح به معنای آمپر ساعت است اما در حال حاضر کاربرد به خصوصی ندارد. این رده بندی همچنین با توجه به تخلیه شدن جریان در مدت 20 ساعت اندازه گیری می شود.

نصب باتری

باید دقت داشته باشید که هنگام نصب باتری جدید قطب مثبت و منفی را به طور کامل تمیز کنید و همچنین کابل های باتری را مورد بررسی قرار دهید.

هرگونه شل بودن و یا گره خوردگی در اتصالات باعث ایجاد مشکلاتی در استارت زدن خودرو و همچنین شارژ باتری خواهد شد.

مقایسه باطری‌ خودرو مختلف

به طور قطع شما هم شاهد استارت زدن های مداوم خودرو در لحظات حساس بوده اید. یک باتری سالم و نو شدت جریان خروجی ای معادل 50 تا 70 آمپر تولید می کند. زمانی که این میزان آمپر به استارتر موتور خودرو وارد می شود، دستگاه به سرعت و راحتی روشن می شود. اما زمانی که عمر باتری رو به پایان باشد دیگر فایده ای نخواهند داشت. همانطور که گفته شد یک باتری معمولی بین 3 الی 5 سال عمر میکند اما بهتر است که در سال چهارم باتری خودرو را تعویض کنید تا از آسیب های احتمالی به سایر بخش ها جلوگیری شود..

مقایسه باطری‌ های خودرو

در مورد باتری های خودرو می توان اینچنین گفت که باتری های اسیدی معمولا بهتر هستند و نکته ی دیگر نیز این است که تفاوتی در نوع باتری وجود ندارد و بهتر است که آب باتری هر چند هفته یکبار چک شود. در باتری هایی که به اصطلاح به آن ها باتری خشک گفته می شود نیاز به مراقبت های کمتری نسبت به باتری های اسیدی دارد. اما مشکل این باتری ها این است که ممکن است به طور ناگهانی از کار بیفتند و ممکن است که باعث بروز مشکل های مختلفی برای شما شوند. دقت داشته باشید اما باتری های اسیدی اینگونه نیستند و به تدریج از کار میافتند و به همین دلیل راننده توانایی تعویض آن ها را خواهد داشت.

اینکه باتری های اسیدی به نگهداری بیشتری نیاز دارند به نفع شماست. نکته ی دیگری که وجود دارد این است که این باتری ها اغلب ارزان تر از باتری های خشک هستند.

خلاصه...

باتری های خودرو معمولا به انواع مختلفی تقسیم بندی می شوند که از بین آن ها باتری های خشک و باتری های اسیدی پیش از سایرین محبوب هستند. در بین این دو اما میتوان گفت که باتری های اسیدی نیاز به نگهداری بیشتری دارند اما به همین نسبت دیرتر از باتری های خشک از کار می افتند. دقت داشته باشید که یکی از معایب اصلی باتری های خشک این است که به صورت ناگهانی از کار می افتند و ممکن است که همین امر باعث بروز مشکلات بسیاری برای شما شود.

در بین تمامی باتری هایی که معرفی شد, باتری صبا از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است و همین امر نیز به نوبه خود باعث شده است تا در آمپر های مختلف تولید شود و همچنین جز پرفروش ترین باتری های خودرو محسوب شود. دقت داشته باشید که عمر مفید یک باتری بین 4 الی 5 سال است و بهتر است که در سال چهارم باتری عوض شود چرا که در غیر این صورت ممکن است باعث بروز مشکلات بسیاری شود. شما همچنین می توانید باتری خود را برای آزمودن پر یا خالی بودن به یک تعمیرگاه برده و آن را آزمایش کنید.

‌برخی از باطری نو که اسقاط آنلاین می‌فروشد
اگر قصد فروش عمده‌ای ضایعات باطری، ضایعات الکترونیکی، برد سوخته موبایل، بازیافت طلا و خرید عمده‌ای باطری نو را دارید کافی است فقط با ما تماس بگیرید.